Słuchanie po polsku ze zrozumieniem dla obcokrajowców

Dziś krótka historyjka do słuchania. Jak zawsze polecam ściągnąć plik mp3 i słuchać wielokrotnie w ciągu dnia przez conajmniej tydzień. Mam nadzieję, że nagranie będzie pomocne dla wszystkich obcokrajowców uczących się języka polskiego. Poniżej znajdziecie link do pliku mp3 oraz tekst.

Dowlnoad mp3 file

Zapraszamy na wiadomości.

W środę na ulicach Los Angeles miał miejsce dosyć nietypowy ciąg wypadków.

Do zdarzenia doszło o godzinie 21:30. Wtedy to kierowca potrącił pieszego, który przechodził przez ulicę poza pasami. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego mężczyznę. Chwilę po tym, po mężczyźnie przejechał kolejny samochód, co spowodowało później jego śmierć. Ten kierowca także postanowił uciec.

Świadkowie zdarzenia postanowili pomóc poszkodowanemu. Wtedy jeden z nich został potrącony przez kolejnego kierowcę. Ten jednak postanowił pomóc potrąconej przez siebie kobiecie. Gdy tylko zatrzymał się i wysiadł, by sprawdzić co stało się z kobietą, został zaatakowany przez grupę kryminalistów, którzy ukradli jego telefon komórkowy.

Mężczyźnie jednak udało się uwolnić i wrócić do swojego samochodu. Pojechał on na policję powiadomić o zdarzeniu. Podczas przesłuchiwania mężczyzna, zauważył jednego z bandytów. Policjanci aresztowali mężczyznę, który podejrzewany jest teraz o napaść.

Potrącony pieszy zmarł zaraz po zabraniu go do szpitala. Policja wkrótce zatrzymała kierowcę, który przejechał po mężczyźnie. Aktualnie znajduje się on w areszcie śledczym.

Advertisements

1 Comment

Filed under INTERMEDIATE

One response to “Słuchanie po polsku ze zrozumieniem dla obcokrajowców

  1. Anonymous

    Fajna lekcja i muzyczka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s